•   0911 947 947
  • 0948 48 33 55 whatsapp
  •  Napíšte nám
  • Výdajné miesto pre osobný odber: Vajnorská 140 Bratislava
  • Výdajné miesto na osobný odber PO-PIA: 8:00 - 15:30
Bazény a bazénové príslušenstvo | Výhodný nákup

Murovaný alebo oceľový bazén s fóliou: ktorý typ je pre vás vhodnejší?

  • Pridané: 16.03.2022   |   627 čítaní / zobrazení

Bazén na vlastnej záhrade? To je veľmi príjemná predstava a ešte príjemnejšia skutočnosť. Stáva sa táto predstava pomaly, ale isto aj vašou realitou? Ste práve v období rozhodovania sa o tom, aký bazén si vyberiete? Zaujali vás viac nadzemné bazény alebo by ste chceli skôr tie, ktoré sa zapustia do zeme?

Pri výbere bazénov treba zohľadniť množstvo vecí. Od tvaru, a teda či vás lákajú skôr obdĺžnikové, kockové, kruhové alebo oválne bazény, cez základnú typológiu – nadzemné alebo bazény do zeme, až po technické vybavenie (protiprúd, svetlá, filtrácia) a mnoho ďalších vecí. V tomto článku sa zameriame práve na materiálnu rozdielnosť a ich porovnanie. Konkrétne sa zameriame na murované a plechové nadzemné bazény s fóliou. Ak sa rozhodujete práve medzi týmito dvoma typmi materiálu, nasledujúce riadky by vám mohli pomôcť zistiť to, ktorý je pre vás vhodnejší.

Výhody a nevýhody murovaného bazéna s fóliou:

  • Dlhá životnosť

Medzi jednu z hlavných výhod murovaného bazéna určite patrí jeho dlhá životnosť. V porovnaní s ostatnými typmi bazénu je vyrobený z materiálu, ktorý je najodolnejší a vydrží neporovnateľne dlhšie. Ak je vyrobený zo dobrého materiálu a kvalitným spôsobom, jeho životnosť sa prirodzene predlžuje. Ochranná fólia, ktorá sa spravidla na murované bazény dnes už dáva automaticky, zaručuje ešte väčšiu odolnosť. Kvalitná stavba je zas garanciou toho, že steny či dno bazéna nezačnú hniť alebo zvetrávať.

  • Možnosť antibakteriálnej úpravy

Ak zvolíte možnosť vhodnej antibakteriálnej úpravy, je viac ako isté, že sa vám na stenách bazéna nebudú usadzovať plesne či baktérie

  • Môže vyzerať presne podľa vašich predstáv

Keďže stavba murovaného bazéna bude realizovaná až po vašej požiadavke je možné presne si určiť jeho tvar, veľkosť a ďalšie proporcie. Môžete si to do detailov premyslieť a vybrať presne tak, aby to, čo najviac svedčalo vašej záhrade či vašim potrebám.

  • Celoročné využívanie

Pre jeho dobré izolačné vlastnosti, možnosť zastrešenia, tepelného čerpadla a ďalších k príjemnej teplote potrebných vecí za akýchkoľvek vonkajších podmienok, nemusíte byť odkázaný len na teplé počasie, ale môžete ho veselo využívať po celý rok.

  • Vyššia stabilita a bezpečnosť

Bazén je celkovo viac stabilný ako rôzne nadzemné verzie, preto je aj jeho bezpečnosť a miera ohrozenia výrazne nižšia.

  • Po rokoch stačí vymeniť fóliu

Vydrží skutočne dlhé roky a jeho životnosť sa dá predĺžiť ešte tým, že v momente keď to bude potrebné (spravidla po niekoľkých rokoch), obnovíte fóliu a bazén bude ako nový.

  • Náročnejšia stavba

Zatiaľ čo plechový nadzemný bazén môžete jednoducho položiť kdekoľvek na rovný povrch  a máte skoro hotovo, pri murovanom bazéne sa to povedať nedá. Kvalitné prevedenie zaberie pár dní až týždňov. Záleží pritom na viacerých premenných.

  • Finančne najnáročnejšia možnosť

Pri výbere murovaného bazéna je isté to, že si siahnete trochu hlbšie do vrecka. Nebýva to lacná záležitosť, zároveň však je to investícia, ktorá sa vyplatí. Predraží sa aj to, že na rozdiel od plechového bazéna, ktorého inštalácia je možná veľmi jednoducho svojpomocne, pri realizácii murovaného bazénu je viac ako múdre nechať to na overenú firmu s bohatými skúsenosťami.

Výhody a nevýhody nadzemného plechového bazénu s fóliou:

  • Nízka obstarávacia cena:

Jednou z najväčších výhod je určite práve nízka obstarávacia cena. Oproti murovanému bazénu do ktorého vrazíte kľudne aj niekoľko tisíc eur sa cena plechových nadzemných bazénov pohybuje v stovkách

  • Jednoduchá manipulácia

Nízka váha a dobrá skladnosť zabezpečuje, že manipulácia s bazénom od kúpy cez transport až po doručenie na miesto činu nebude vôbec komplikovaná

  • Jednoduchá inštalácia

Veľmi jednoducho si ho zložíte s postavíte na akomkoľvek rovnom mieste. Terén nie je pred montážou nutné nijakým spôsobom upravovať. Rovnako aj jeho všetky ďalšie bazénové diely (filtrácia, schody, skimmer...) sa inštalujú veľmi jednoducho a intuitívne. Samozrejmosťou je však aj návod.

  • Nie je vhodný pre slanú vodu

Plechový bazén je vhodný len pre sladkovodné prostredie a teda, ak chcete, aby vám vydržal, čo najdlhšie, príchuť mora do neho nepúšťajte ani omylom.

  • Nevyužijete ho celoročne

Celoročné plávanie si v takomto type bazénu veru neužijete. S poslednými teplými lúčmi slnka je vhodné sa s ním rozlúčiť, vyčistiť a správne uskladniť tak, aby nám zas o rok mohol spolu s teplejším počasím spríjemňovať nerušené chvíle pokoja a relaxu.

Rozstrel na záver:

Zhrnuté a podčiarknuté, murovaný bazén by som uprednostnila predovšetkým v prípade, ak by som hľadala niečo trvalé na čo najdlhší čas, chcela by som si poriadne zaplávať aj v domácom prostredí a nevadila by mi mi finančne náročnejšia investícia. Plechový nadzemný bazén by ma zaujal viac v prípade, ak by som hľadala dočasnejšie riešenie a v letných horúčavách by som rada využila možnosť osviežiť sa aj na vlastnej záhrade.

 

    Momentálne nie je k dispozícií žiaden komentár

    Pridať komentár